Konkurs „Wiedza o Rzemiośle”

W dniach 5 – 9 grudnia br. w trzech szkołach z okolic działania naszego Cechu odbył się konkursu „Wiedza o Rzemiośle”. Celem konkursu jest promocja wiedzy o zawodach rzemieślniczych, rzemiośle i możliwościach pracy w danym zawodzie i zachęcenie uczniów do wyboru branżowej szkoły zawodowej. Konkurs przeprowadzony został za pośrednictwem dedykowanej platformy edukacyjnej umożliwiającej rejestrację uczestników, dostęp do bazy wiedzy oraz przeprowadzenie testu z natychmiastowym dostępem do wyników.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział oraz nauczycielom za koordynację na poziomie szkoły. Konkurs został przeprowadzony w poniższych szkołach.

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Byczynie
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Morzycach i w Witowie
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Krzywosądzy

Łącznie, ze wszystkich szkół w konkursie wzięło udział 46 uczniów, z których trzem najlepszym osobom z każdej szkoły wręczono nagrody rzeczowe o wartości odpowiednio 500zł, 200zł, 100zł. Dla pozostałych uczestników konkursu wręczone zostały nagrody pocieszenia o wartości 50zł. Łącznie, uczestnikom konkursu rozdano nagrody o wartości 4900zł. Konkurs sfinansowany został ze środków Narodowego Instytutu Wolności w ramach Rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła. Poniżej zamieszacmy zdjęcia z konkursu:

Skip to content